Zwróć uwagę na lokalizację serwera

Serwer dedykowany – jego najważniejszą zaletą jest bardzo duża wydajność. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się szybkim działaniem strony nawet przy dużych obciążeniach. Jeśli dopiero zaczynasz interesować się tematyką serwerów dedykowanych, to odsyłam do różnych poradników i ofert firm. Musimy wziąć pod uwagę sporo aspektów m.in. lokalizację danego serwera. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się szybkością. 

Jedną z najważniejszych kwestii dotyczących serwerów dedykowanych jest ich cena. Niestety nie zawsze mamy możliwość i czas szperać po ofertach. Każdy z nas wie, iż strona internetowa słabą prędkością może odstraszać i zniechęcać użytkowników do skorzystania z niej. Dobrym krokiem będzie właśnie postawienie na serwer dedykowany, choć czasem wystarczy zwykły dzielony serwer www.

SSL – tu zawsze świeci słońce

Dość często bywa tak, iż zapominamy o certyfikacie SSL. Decydując się na serwer warto od razu sprawdzić, czy jest dostępny certyfikat SSL dla domeny. Za pomocą takiego certyfikatu zyskasz szybko zaufanie odwiedzających stronę. Tak, SSL staje się coraz bardziej popularny wśród Polaków. Musimy pamiętać, iż jest to podstawa w obecnych czasach. Cena takiego certyfikatu nie powinna stanowić problemu dla przeciętnego człowieka. Jest to zwykle od kilkudziesięciu złotych, a jeśli dobrze się poszuka, to certyfikat można mieć za darmo.

Serwer nie zawsze ten sam

Duży nacisk kładziemy na wydajność serwera. Pamiętaj, że serwery mimo zbliżonych parametrów (zarówno dzielone jak i serwery dedykowane) mogą się mocno różnić wydajnością!

Written by Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *